Nowoczesny sprzęt dla Szpitala

Rządowa Agencji Rezerw Strategicznych przekazała największe jak dotychczas wsparcie techniczne dla naszego Szpitala, w dalszym ciągu pełniącego funkcję jednostki II poziomu zabezpieczenia COVID-19.

W dniu 10 lutego br. odebrano z magazynów Agencji w Poznaniu wyposażenie dla stanowisk intensywnej terapii:

– dwa łóżka szpitalne specjalistyczne Stryker SV2

– dwa defibrylatory Mindray BeneHeart D3

– trzy zestawy pomp infuzyjnych SINO MDT iCARE (w skład każdego zestawu wchodzi 5 pomp strzykawkowych, 1 pompa objętościowa oraz stacja dokująca)

– pięć zestawów do terapii tlenowej wysokoprzepływowej F&P AIRVO2

– urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej Defibtech RMU 1000

– analizator biomarkerów (immunologiczny) Radiometer AQT 90 FLEX

Ponadto Agencja przekazała sprzęt i wyroby medyczne niezbędne w sytuacji zabezpieczania miejsc dla pacjentów chorych zakaźnie:

– dozowniki rotametryczne tlenu wraz z nawilżaczem (20 szt.)

– reduktory do butli stalowych wraz z dozownikiem (20 szt.)

– łóżka szpitalne wielofunkcyjne (10 szt.)

– wózki inwalidzkie (10 szt.).

Otrzymanie wymienionego powyżej wyposażenia medycznego nie byłoby możliwe bez wsparcia Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Składam zatem serdecznie podziękowania Panu Michałowi Zielińskiemu, wojewodzie wielkopolskiemu, który pozytywnie opiniując wniosek ZOZ-u umożliwił doposażenie jednostek organizacyjnych szpitala w ten tak potrzebny sprzęt, bezpośrednio ratujący zdrowie i życie pacjentów.

dr Przemysław Bury, dyrektor ZOZ w Wągrowcu

u1 u2u3u4u5u6