Nowy respirator na wyposażeniu SOR

W związku z realizowanym przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego projektem pn. „Działania związane z zapobieganiem/łagodzeniem skutków epidemii Covid-19”, 24 sierpnia 2020r. została zawarta umowa pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego a Zespołem Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu dotycząca przekazania na rzecz Szpitala respiratora stacjonarnego. W imieniu Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego p. Wojciecha Jankowiaka zestaw na ręce Dyrektora ZOZ-u w dniu 23 września br. przekazał Starosta Wągrowiecki p. Tomasz Kranc. Respirator, którego zakup współfinansowano ze środków WRPO+, został zainstalowany i uruchomiony w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Urządzenie konstrukcyjnie jest przygotowane do wykorzystania w pilnym transporcie medycznym (lotniczych i drogowych zespołach ratownictwa medycznego) lub jako respirator stacjonarny w Oddziale (SOR, Intensywna Terapia). Parametry umożliwiają wentylację zarówno dzieci, jak i dorosłych. Respirator posiada własne źródło powietrza medycznego oraz pełen zakres trybów wentylacji. Urządzenie spełnia m.in. normy PN EN 794-3:1998, A1:2005 A2: 2009, PN EN 1789: 2001 oraz RTCA-DO160F.

P1130387c P1130392c P1130394c