Uruchomiono Salę nadzoru poznieczuleniowego

Szpital, po zakończeniu rozbudowy, sukcesywnie uruchamia kolejne, nowe struktury funkcjonalne.

Z przyjemnością informuję, że w minionym tygodniu uruchomiona została w pełni wyposażona dwustanowiskowa Sala nadzoru poznieczuleniowego. Jest to miejsce, gdzie bezpośrednio po wykonanym zabiegu operacyjnego pacjent jest przenoszony z Bloku operacyjnego i monitorowany przez zespół medyczny do czasu pełnego powrotu przytomności i świadomości. W tym miejscu podejmowane są również pierwsze działania związane z leczeniem bólu pooperacyjnego.

Dotychczas Szpital dysponował pojedynczym Stanowiskiem nadzoru poznieczuleniowego. Dzięki nowym możliwościom przestrzennym, ZOZ w Wągrowcu spełnia obecnie w pełnym zakresie standard jakości opieki anestezjologicznej wynikający z obowiązującego Rozporządzenia Ministra Zdrowia. Nowa sala nadzoru zlokalizowana jest w bezpośredniej bliskości Bloku operacyjnego i została już w pełni wyposażona.

Pierwszym pacjentem, który został pooperacyjnie przekazany do nowej Sali nadzoru poznieczuleniowego w miniony czwartek (24 listopada) był Pan Leszek, mieszkaniec Gołańczy. Pacjent, w trakcie zakupów potknął się i po upadku doznał złamania szyjki kości udowej prawej. Tego typu wewnątrztorebkowe złamanie w obrębie stawu biodrowego wymaga zazwyczaj  interwencji chirurgicznej. W tym przypadku zaistniała taka konieczność. Zespolenie odłamów kości udowej wykonał specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu dr hab. n. med. Jan Zabrzyński wraz z zespołem.

Naszemu Pacjentowi składam życzenia szybkiego powrotu do zdrowia i pełnej sprawności ruchowej.

dr Przemysław Bury, dyrektor ZOZ w Wągrowcu

* Pacjent wyraził zgodę na upublicznienie wizerunku