Harmonogram pracy Punktu pobrań COVID-19

W związku ze zmniejszoną liczbą wystawianych skierowań na pobranie materiału biologicznego w celu wykonania testu diagnostycznego COVID-19, uprzejmie powiadamiam o zmianie harmonogramu czasu pracy działającego przy ZOZ w Wągrowcu Punktu pobrań. Obecnie osoby skierowane mogą zgłaszać się codziennie w godzinach 7.30-10.30.

Podobnie jak to miało miejsce dotychczas, zaleca się, aby osoby skierowane na wykonanie testu przed udaniem się do Punktu pobrań dokonały rejestracji telefonicznej – kom. 693 008 893. Zlecając wykonanie testu w kierunku koronawirusa, lekarz rodzinny podaje pacjentowi kod. Jeśli pacjent, przed udaniem się na wymaz, zadzwoni do Punktu pobrań i poda swoje dane z kodem, znacznie skróci to całą procedurę pobierania wymazu. Jeżeli otrzymaliście Państwo wiadomość sms z proponowanym miejscem i godziną wykonania wymazu, to informację taką należy traktować jako orientacyjną, i wskazane jest również bezpośrednie, telefoniczne potwierdzenia w Rejestracji Punktu pobrań.

Skierowanie na bezpłatny, finansowany przez NFZ, test PCR może wystawić m.in. lekarz rodzinny, lekarz dyżurujący w placówce Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej, a także lekarz, który nie ma umowy z NFZ, ale ma dostęp do systemu gabinet.gov.pl. Na test można również zapisać się samodzielnie przez internet, bez wizyty u lekarza. Wystarczy wypełnić formularz online w portalu GOV.PL.

Przed pobraniem należy okazać dokument tożsamości ze zdjęciem i nr PESEL. Wybierając się do Punktu, należy unikać środków transportu zbiorowego. Po wykonaniu badania wynik pojawi się na Internetowym Koncie Pacjenta.

Proszę pamiętać, że otrzymując pozytywny wynik testu, nastąpi automatyczne objęcie takiej osoby 10-cio dniową izolacją. W Wielkopolsce funkcjonuje także całodobowy punkt pobrań materiału biologicznego do wykonania testu PCR – w Tarnowie Podgórnym (Tarnowskie Termy), ul. Nowa 53, tel. 880 111 799.

dr Przemysław Bury, dyrektor ZOZ w Wągrowcu