Informacja dla pacjentów dotycząca przyjęć do szpitala

W związku z sytuacją epidemiczną uprzejmie prosimy o przestrzeganie poniższych zaleceń i ustaleń.

Pacjent może zostać przyjęty na leczenie do szpitala w dwóch trybach:

• nagłym (pilnym) – bez skierowania
  • planowym – ze skierowaniem

Skierowanie do leczenia w Oddziale szpitalnym może wystawić lekarz, lekarz dentysta.

WYKAZ DOKUMENTÓW I RZECZY OSOBISTYCH NIEZBĘDNYCH PACJENTOWI PRZY PRZYJĘCIU PLANOWYM DO SZPITALA

DOKUMENTY:

•  czytelnie wypełnione skierowanie do szpitala, autoryzowane przez lekarza

kierującego,

• wyniki wykonywanych uprzednio badań diagnostycznych,
  • karty informacyjne z poprzednich pobytów w szpitalu – jeśli pacjent posiada,
  • dokument tożsamości z numerem PESEL,
  • inne: adres i telefon najbliższej rodziny/opiekuna sprawującego opiekę nad pacjentem.

RZECZY OSOBISTE:

• szlafrok lub inne wygodne ubranie (np. dres),
  • bielizna nocna (piżama, koszula nocna) 2 komplety,
  • bielizna osobista,
  • obuwie domowe,
  • klapki pod prysznic,
  • sztućce, kubek lub filiżanka,
  • podstawowe przybory toaletowe (pasta i szczoteczka do zębów, mydło, szampon, dezodorant, grzebień, przybory do golenia itd.),
  • ręcznik kąpielowy, ręcznik mały,
  • zostawić rodzinie lub w domu przedmioty cenne, biżuterię lub inne rzeczy wartościowe,
  • przyjmowane leki w oryginalnych opakowaniach.

WAŻNE: Wymienione rzeczy powinny być zapakowane do podręcznej małej torby lub reklamówki, która powinna zmieścić się w szafce przy łóżku pacjenta.

UWAGA

Informacji o stanie zdrowia pacjenta udziela lekarz Zarządzający Oddziałem, lekarz prowadzący lub lekarz dyżurny. Pielęgniarki udzielają informacji wyłącznie dotyczących opieki pielęgniarskiej.

Nie udziela się telefonicznie informacji o stanie zdrowia pacjenta, za wyjątkiem przypadków

uzgodnionych z personelem oddziału.

Ze względu na pandemię Sars-cov-2, do odwołania  wprowadza się następującą regulację:

• dostarczanie rzeczy osobistych pacjenta lub/i ich wymiana przez osoby z zewnątrz, odbywają się raz w tygodniu (piątek w godzinach 15:00 – 18:00), oraz w sytuacjach szczególnych (np. względy rodzinne), po wcześniejszym uzgodnieniu z lekarzem Zarządzającym Oddziałem, lekarzem prowadzący lub lekarz dyżurnym danego Oddziału i powiadomieniu lekarza Zarządzającego SOR lub lekarza dyżurnego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego,
  • procedura jest przeprowadzana przy wejściu głównym do szpitala (przy Portierni), rzeczy powinny być umieszczane w szczelnie zamkniętym worku z tworzywa sztucznego, odbierane są przez pracownika danego Oddziału i dostarczane do pacjenta (dezynfekcja odbywa się w Oddziale), w miejscu  pobytu pacjenta przeznaczonym do tego celu.