Szpital laureatem programu Symbol 2022

Najlepsi w kraju przedstawiciele samorządów, przedsiębiorstw komunalnych, szpitali, spółdzielni oraz innych branż zostali nagrodzeni podczas uroczystej Gali Finałowej XII edycji programu medialnego Symbol 2022, która odbyła się 17 listopada w zabytkowych wnętrzach hotelu Monopol w Katowicach.

Galę prowadził dziennikarz TVP Marek Durmała. Rozpoczęcie finału otworzył panel dyskusyjny pod hasłem „Ekoodpowiedzialni dla uznania i aplazu, czy z myślą o przyszłości?”. Tematem drugiego panelu dyskusyjnego podczas tego wieczoru były „Wyzwania społeczno-gospodarcze w kontekście zrównoważonego rozwoju”.

– Usłyszeliśmy przed chwilą wiele znakomitych przykładów działalności opartych na celach zrównoważonego rozwoju. Widać jak na dłoni, że codzienna praca, jaką państwo wykonują, jest niezwykle potrzebna, ważna i kluczowa dla wszystkich gałęzi funkcjonowania państwa i jego obywateli – mówił Jakub Lisiecki, dyrektor zarządzający PubliCity Media Group, redaktor naczelny „Monitora Biznesu” i „Monitora Rynkowego”, dodatków ukazujących się w Rzeczpospolitej, Dzienniku Gazecie Prawnej oraz Pulsie Biznesu podczas galowego przemówienia.

Główną częścią Gali „Symbol 2022” było wręczenie wyróżnień, którymi Kapituła programu nagrodziła 54 podmioty z różnych branż i instytucji pożytku publicznego. Odbierający wyróżnienia często podkreślali, że to właśnie szeroko pojęte cele zrównoważonego rozwoju pozwalają wyznaczać nowe zadania i standardy w biznesie oraz życiu publicznym.

Tytułem „Symbol Nowoczesnej Opieki Medycznej” wyróżniony został Zespół Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu. W uzasadnieniu członkowie Kapituły podkreślili, że działalność ZOZ-u ukierunkowana jest ku przyszłości oraz nastawiona na innowacyjne rozwiązania, czego żywym dowodem jest zakończona rozbudowa i modernizacji głównego budynku Szpitala.

Wyróżnienie odebrał Dyrektor ZOZ, dziękując w swoim wystąpieniu członkom Kapituły za dostrzeżenie podjętych przez pracowników ZOZ-u oraz radnych powiatu wągrowieckiego  wysiłków na rzecz rozwoju Szpitala, dzięki czemu jednostka wchodzi w drugie stulecie swojego istnienia przygotowana do podejmowania kolejnych wyzwań.

Wieczór został zwieńczony występem Andrzeja Grabowskiego, znakomitego artysty, gwiazdy zarówno teatru, estrady, jak i szklanego ekranu, doskonale znanego z kreacji filmowych i serialowych.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, Urząd Patentowy RP, Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego, Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Polską Izbę Ekologii, Związek Województw RP, Związek Powiatów Polskich oraz Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej

Głównymi partnerami sponsorującymi tegoroczną edycję programu „Symbol 2022” były: Grupa Amica Wronki, Lasy Państwowe oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów we Wrocławiu.

List Gratulacyjny [PDF]