65-lecie Ruchu Honorowego Krwiodawstwa PCK

Na zaproszenie Prezesa PCK w Wągrowcu oraz Starosty Wągrowieckiego, w dniu 10 grudnia br. Dyrektor ZOZ uczestniczył w uroczystościach powiatowych obchodów 65-lecia Ruchu Honorowego Krwiodawstwa PCK. Oddając krew – darujesz życie” – to hasło towarzyszy działaniom Polskiego Czerwonego Krzyża od samego początku, gdy Stowarzyszenie to zajęło się kompleksową organizacją i promocją honorowego krwiodawstwa oraz uświadamianiem znaczenia krwi w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego.

Wydarzenie to było zatem okazją do zaprezentowania sięgającej roku 1958 historii bezpłatnego oddawania krwi oraz wyróżnienia naszych Krwiodawców. Dyrektor ZOZ m.in. wręczył nadane przez Ministra Zdrowia odznaczenia „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Wręczone zostały także odznaki „Zasłużony honorowy dawca krwi”, wyróżnienia „Bursztynowe Serce” za oddanie komórek macierzystych (szpiku) do transplantacji oraz złote i srebrne „Pierścienie” za propagowanie promocji zdrowia i idei krwiodawstwa.

Wszystkim Krwiodawcom serdecznie gratulujemy i życzymy zdrowia,  pomyślności oraz wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku.