Msza święta wotywna i wprowadzenie relikwii

W sobotę, 18 lutego br. w Szpitalu odbyły się uprzednio zaplanowane uroczystości związane z wprowadzeniem relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej do Kaplicy szpitalnej. Mszy św. wotywnej przewodniczył ks. abp. Wojciech Polak, Prymas Polski. W tym historycznym dla wspólnoty pacjentów i pracowników naszego Szpitala wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz: Minister Zdrowia – p. dr Adam Niedzielski, Wojewoda Wielkopolski – p. Michał Zieliński, Starosta Wągrowiecki – p. Tomasz Kranc oraz Dyrektor WOW NFZ w Poznaniu – p. Agnieszka Pachciarz. Licznie reprezentowane były środowiska pracowników ochrony zdrowia, środowiska społeczne i naukowe oraz służby i inspekcje.

Wszystkim obecnym składam serdeczne podziękowanie za przybycie oraz przekazane gratulacje i wyrazy uznania. Szczególne podziękowania składam Państwu – moim współpracownikom z pionu medycznego i administracyjno-technicznego, którzy przygotowali uroczystość oraz zapewnili jej doskonały przebieg.

dr Przemysław Bury

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego