Wielkopolska Onkologia Dziecięca – Konferencja kończąca Projekt

Przedstawiciele ZOZ w Wągrowcu uczestniczyli w dniu 23 września br. w zorganizowanej przez Fundację Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi oraz Szpital Kliniczny im. K. Jonschera UM w Poznaniu konferencji podsumowującej Program profilaktyczny w zakresie onkologii dziecięcej.

ZOZ w Wągrowcu był aktywnym uczestnikiem tego przedsięwzięcia – m.in. jednym z sześciu szpitali w Wielkopolsce, gdzie uruchomione zostało Lokalne Centrum Edukacji Zdrowotnej. Dzięki współpracy z Fundacją i Uniwersytetem Medycznym, lekarze i pielęgniarki naszego Oddziału Dziecięcego mogli zaktualizować wiedzę z zakresu problematyki onkologicznej u dzieci oraz nawiązać bezpośrednie kontakty z czołowymi specjalistami w tej dyscyplinie, pracownikami II Katedry Pediatrii UM w Poznaniu: prof. dr hab. Jackiem Wachowiakiem, prof. dr hab. Katarzyną Derwich, prof. dr hab. Lidią Gil oraz dr hab. Ewą Misterską.

Nawiązana współpraca umożliwia bezpośrednie, szybkie konsultacje kliniczne dzieci z naszego Powiatu, u których występuje podejrzenie choroby nowotworowej oraz w razie potrzeby przekazanie do leczenia specjalistycznego w Klinice Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej UM w Poznaniu.

Zachęcamy lekarzy, pielęgniarki, położne oraz fizjoterapeutów do korzystania ze stworzonej przy okazji tego Projektu „Bazy Wiedzy” oraz z materiałów edukacyjnych – dostępnych pod adresem: https://www.wielkopolskaonkologiadziecieca.pl/materialy_edukacyjne

oraz zapraszamy osoby zainteresowane tematem do zapoznania się wystąpieniami Prelegentów:

https://www.youtube.com/watch?v=OIKaL6T-OnY

unknown

 

Zaproszenie na konferencję [PDF]