Wielkopolskie Forum COVID-19

Potrzeba wymiany najbardziej aktualnej wiedzy, doświadczeń klinicznych oraz rozwiązań organizacyjnych stała się powodem stworzenia „Wielkopolskiego Forum COVID-19”. Treścią tej inicjatywy są cykliczne spotkania w gronie lekarzy konsultantów wojewódzkich, lekarzy oddziałów covidowych, przedstawicieli NFZ oraz dyrektorów jednostek leczniczych prowadzących działalność w zakresie hospitalizacji pacjentów zakaźnie chorych. Pomysłodawcami Forum są: Zespół Szpitala Tymczasowego MTP w Poznaniu oraz kierownictwo Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Poznaniu.

Lekarze Zespołu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu dołączyli do tego przedsięwzięcia, uczestnicząc w pierwszym spotkaniu, które odbyło się 26 stycznia br. Podczas tego inauguracyjnego spotkania tematem wiodącym były „wyzwania internistyczne w opiece nad pacjentami z COVID-19”.  Swoje wystąpienia, które stały się kanwą do dalszej dyskusji, zaprezentowali: dr hab. med. Szczepan Cofta (konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób płuc) oraz dr hab. med. Maciej Cymerys (konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób wewnętrznych). W spotkaniu, zorganizowanym w formie zdalnej, uczestniczyło niemal 150 osób.

„Wielkopolskie Forum COVID-19” to okazja do bezpośredniego kontaktu ze specjalistami posiadającymi najbogatsze doświadczenie w leczeniu pacjentów zakażonych koronawirusem. Za naszym pośrednictwem zapraszam do udziału w kolejnych spotkaniach wszystkich profesjonalistów zainteresowanych tą problematyką, a w szczególności lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej praktykujących na terenie powiatu wągrowieckiego. Udostępnimy Państwu terminarz spotkań oraz link i hasło, umożliwiające dołączenie do grona uczestników Forum. Zgłoszenia – tel. 67 26 81 591.

dr Przemysław Bury

MTP