Podziękowanie dla firmy DRACHPOL sp. z o.o.

Składam serdeczne podziękowania Panu Jackowi Górskiemu, prowadzącemu firmę DRACHPOL sp. z o.o. w Wągrowcu, za przekazanie wyposażenia dla Zespołów Ratownictwa Medycznego w postaci dwóch noszy płachtowych (ślizgowych) dla pacjentów dorosłych o wartości niemal 1 tys. zł.

Profesjonalne nosze płachtowe to obowiązkowy element wyposażenia jednostek służb ratowniczych oraz szpitali. Ich zadaniem jest umożliwienie bezpiecznej ewakuacji lub transportu pacjenta do placówki medycznej. Nosze wykonane są z bardzo wytrzymałych i solidnych materiałów, co zapewnia długi czas użytkowania, ale przede wszystkim pozwala bezpiecznie przenosić pacjentów o różnej wadze. Dzięki odpowiedniej kompozycji materiałów – poliamidu i poliestru – nosze są wyjątkowo wygodne dla pacjenta i ergonomiczne dla ratowników. Wykorzystanie niezwykle niskiego współczynnika tarcia obu tych surowców sprawia, że przesuwanie osoby chorej jest łatwe i można to wykonać bez nadmiernego wysiłku. Dodatkowo pacjent ma zachowany najwyższy komfort podczas przenoszenia dzięki ogromnie wytrzymałej strukturze materiału. Dzięki specjalnej torbie, która zawarta jest w zestawie, nosze można łatwo przechowywać i nie zajmują one dużo miejsca w pojazdach ratownictwa medycznego.

Przekazane wyposażenie dla zespołów ratownictwa medycznego nie jest pierwszą tego typu darowizną rzeczową. Nasze ratownictwo medyczne od wielu lat może niezawodnie liczyć na życzliwe wsparcie firmy prowadzonej przez Pana Jacka Górskiego.

dr Przemysław Bury, Dyrektor ZOZ

 

 CP1140177