Podziękowanie

Pomimo spadku liczby dziennej nowych zachorowań spowodowanych infekcją koronawirusa, w dalszym ciągu obowiązuje na terenie kraju stan epidemiczny. Tym samym jednostki ochrony zdrowia funkcjonują w podwyższanym reżimie sanitarnym, ponosząc z tego tytułu dodatkowe nakłady związane z utrzymaniem niezbędnego w takiej sytuacji poziomu bezpieczeństwa pacjentów oraz pracowników. Mając to na uwadze z wielką satysfakcją odnotowujemy niesłabnące przejawy wsparcia na rzecz naszego ZOZ-u, dzięki czemu jesteśmy jeszcze lepiej przygotowani na działanie w sytuacji bezpośredniego narażenia.

Pragnę w tym miejscu złożyć serdeczne podziękowanie Darczyńcy – pragnącemu zachować jako poufną swoją tożsamość – Panu „Adamowi z Kakulina”, który przekazał na rzecz Szpitala darowiznę rzeczową – aparat anestezjologiczny Drager Primus w zestawie z kardiomonitorem funkcji życiowych Drager Infinity Delta oraz respiratorem E-Vent. Zestaw o wartości 61 tys. zł został już uruchomiony przez dostawcę, posiada aktualny Paszport Techniczny i jest gotowy do pracy. Aparat, który zapewnia zaawansowane możliwości monitorowania i wentylacji (dorośli, dzieci, noworodki), stanowił będzie wyposażenie wydzielonego stanowiska porodowego.

Pozwolę sobie ponadto przypomnieć, że darowizny pieniężne z przeznaczeniem na zakup wyposażenia i środków ochrony osobistej dla kadr medycznych zgodnie ze Statutem ZOZ w Wągrowcu można także przekazać poprzez przelew na konto Szpitala o numerze:

PKO BP O/WĄGROWIEC  82 1020 3903 0000 1802 0011 8091.

dr Przemysław Bury, Dyrektor ZOZ                             

         

AS1 AS2 AS3 AS4 AS5