Zespół Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu wyróżniony certyfikatem „Rzetelni w ochronie zdrowia 2017”

W dniu 24 listopada br. w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie wyróżnień i certyfikatów w zorganizowanym przez Ogólnopolską Federację Przedsiębiorców i Pracodawców programie pod nazwą Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki. Zespół Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu uzyskał Wielkopolski Certyfikat „Rzetelni w Ochronie Zdrowia 2017”. Certyfikat wraz ze statuetką Programu odebrał Dyrektor ZOZ-u, dr Przemysław Bury, któremu w uroczystości towarzyszyła, reprezentując środowisko pielęgniarek i położnych ZOZ-u, Pani mgr Adela Totoń. Organizatorzy konkursu  podkreślili, że ZOZ w Wągrowcu został wyróżniony w szczególności za polepszanie jakości udzielanych świadczeń oraz poszerzanie ich zakresu, wzmacnianie pozycji szpitala na regionalnym rynku usług medycznych oraz bardzo dobrą współpracę z samorządami lokalnymi – powiatowym oraz gminnymi. Podkreślono, że przyznany Certyfikat wzmocni podejmowane przez ZOZ działania na drodze do sukcesu połączonego z zasadami uczciwości i rzetelności w zarządzaniu oraz leczeniu, a także dbałość o dobro i bezpieczeństwo pacjenta.

Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Pana Marka Woźniaka, który do Organizatorów i Laureatów skierował następujące słowa: „Ogólnopolski Program Umacniania Wiarygodności Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki bliski jest ideom przedsiębiorczości, rzetelności i profesjonalizmu pielęgnowanym przez wielkopolskich przedsiębiorców. Silna i niekwestionowana pozycja województwa wielkopolskiego na mapie gospodarczej Polski i Europy to efekt praktycznego wcielania w życie tych idei. O pozycji regionu decydują obecnie nie tylko wyniki finansowe, lecz również etyczne zachowania przedsiębiorców w stosunku do klientów, partnerów biznesowych, a także pracowników. Serdecznie gratuluję laureatom, jak również organizatorom przedsięwzięcia, konsekwencji w działaniu, która pozwala na optymistyczne spojrzenie w przyszłość regionów i ich mieszkańców”.

Uroczysta Gala była okazją nie tylko do odebrania certyfikatów, ale także do nawiązania  bezpośrednich kontaktów z kierownikami innych wyróżnionych podmiotów leczniczych oraz rozmów z licznie przybyłymi gośćmi świata kultury, biznesu oraz polityki. Wykorzystując taką sposobność Dyrektor ZOZ-u podjął rozmowę m.in. z Panem Ryszardem Czarneckim, wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego, w trakcie której poruszono zasadnicze kwestie dotyczące kierunków europejskiej polityki zdrowotnej, w szczególności w obszarze zagadnień zdrowia publicznego oraz wspierania rozwoju dynamicznych systemów ochrony zdrowia i nowych technologii.