Jak się szybko przyjąć do szpitala i jakie będę miała badania przy przyjęciu

Swój pobyt w szpitalu powinnaś rozpocząć od rejestracji w Ruchu Chorych (na parterze szpitala). Potrzebny Ci będzie dowód osobisty oraz jeżeli posiadasz-skierowanie do szpitala (nie jest ono konieczne w przypadku porodu oraz stanach zagrożenia).

UWAGA! W sytuacji wystąpienia krwawienia, silnych skurczów macicy, słabszego odczuwania ruchów płodu lub innych niepokojących objawów pomiń etap rejestracji i udaj się bezpośrednio na I piętro w oddział.

Na oddziale zarówno położniczym jak i ginekologicznym czeka Cię wypełnienie dość licznych dokumentów, które są wymagane. Będziemy pytali o dotychczasowe choroby,  zabiegi, przebieg poprzednich porodów, zostanie także sporządzona ankieta anestezjologiczna. Jest to czasochłonne, ale służy zapewnieniu Tobie bezpieczeństwa. To tutaj poprosimy o udostępnienie dotychczasowych wyników badań, karty ciąży, wyniku grupy krwi itd. Zostaniesz poinformowana także o kolejnych czekających Cię procedurach, które wymagają Twojej zgody.

Po wypełnieniu dokumentacji czeka dalszy ciąg badań. Różnią się one w zależności od  oddziału oraz od stanu zdrowia i są to m.in.:

 

– Zapis KTG – służy ocenie czynności serca dziecka oraz czynności skurczowej macicy;

– Pobranie krwi i wykonanie badań laboratoryjnych;

– Sprawdzenie wymiarów miednicy – badanie jest zupełnie bezbolesne;

– Założenie wenflonu – jest to konieczne do porodu, do operacji oraz gdy potrzebne jest podanie leków;

– Badanie wewnętrzne na fotelu ginekologicznym;

– Ocena stanu ogólnego – pomiar ciśnienia tętniczego oraz temperatury ciała.