Dzień św. Mikołaja

Już w w średniowiecznej Europie uważano świętego Mikołaja za patrona dzieci. Dzisiaj również 6 grudnia tradycyjnie kojarzony jest przede wszystkim z przekazywaniem z tej okazji upominków i prezentów najmłodszym.

Ten radosny dzień niektóre dzieci spędzają na Oddziale szpitalnym. By choć odrobinę poprawić młodym Pacjentom nastrój, otrzymali oni, jak co roku, upominki ufundowane przez Powiat Wągrowiecki.

W role świętych Mikołajów wcielili się Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, Wicestarosta Michał Piechocki, kierownik Kinga Kluczyńska oraz Alicja Żabska-Szymańska z Wydziału Spraw Obywatelskich i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Wągrowcu. Wraz z upominkami Mikołaje przekazali dzieciom, a także ich rodzicom najserdeczniejsze życzenia, szczególnie powrotu do zdrowia.

Nieco wcześniej naszych małych Pacjentów odwiedził także „strażacki” Mikołaj – akcję zorganizowało OSP Runowo ze wsparciem druhów z PSP w Wągrowcu. Przy tej okazji wręczono także upominki Pacjentom Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

Fundacja Muszkieterów oraz p. Eugeniusz Kotowski także przygotowali upominki dla seniorów przebywających w ZOL. Serdecznie dziękujemy !!!