Fundacja WOŚP przekazała sprzęt medyczny – dziękujemy!

W przeddzień święta pracowników ochrony zdrowia, p. Adam Raczyński (specjalista ds. Emergency Care), reprezentując Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przekazał dla naszej jednostki niezmiernie potrzebny sprzęt medyczny ratujące życie – zestaw do kompresji klatki piersiowej, który będzie na wyposażeniu Zespołu Ratownictwa Medycznego typu „S”, stacjonującego w Wągrowcu. Wartość zestawu to ok. 60 tys. zł. Przy tej okazji przeszkolona została także pierwsza grupa ratowników medycznych.

System kompresji klatki piersiowej służy zapewnieniu lepszych efektów reanimacji w przypadku zatrzymania krążenia oraz ułatwieniu pracy zespołu ratowniczego. Dzięki  prostej i intuicyjnej obsłudze zestaw może zostać bardzo szybko użyty na miejscu zdarzenia, minimalizując przerwy w procesie resuscytacji. Urządzenie wykonuje co najmniej 100 ucisków klatki piersiowej na minutę o głębokości 5 cm, utrzymując odpowiednio stałe tempo i głębokość ucisków. W trakcie resuscytacji można dokonać wyboru pomiędzy działaniem w trybie 30:2 lub w trybie ciągłym z sygnałem w celu ułatwienia wentylacji z właściwymi odstępami. Urządzenie może być zasilane wyłącznie z akumulatora wielokrotnego ładowania, elektrycznego gniazda ściennego lub z zasilającego gniazda samochodowego, co pozwala na użycie wszędzie tam gdzie zachodzi taka potrzeba – na miejscu zdarzenia, podczas transportu w karetce lub w dowolnym miejscu w szpitalu.

Zestaw przekazany przez Fundację WOŚP jest drugim tego typu urządzeniem będącym w dyspozycji ratowników medycznych naszego ZOZ-u. Pierwszy zestaw do kompresji klatki piersiowej został zadysponowany miesiąc temu dla zespołu ratownictwa medycznego stacjonującego w Gołańczy.

 

CP1140511CP1140512CP1140513CP1140515CP1140519