Informacja dla pacjentów składających wnioski do ZOL

Mając na uwadze bezpieczeństwo pacjentów przebywających w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym, z dniem 25 maja br. wprowadza się obowiązek dołączenia do kompletu dokumentacji zgłoszeniowej pacjenta do ZOL wyniku jego badania wykluczającego infekcję wirusem Sars-Cov-2. Badanie materiału (metodą PCR) można wykonać w jednym z niżej wskazanych laboratoriów (aktualizacja: 05.06.2020):

1. GenXOne SA, ul. Kobaltowa 6, Złotniki Suchy Las,
  2. Centra Genetyki Medycznej GENESIS Sp. z o.o., ul. Dąbrowskiego 70, Poznań,
  3. Centrum Badań DNA Sp. z o.o. ul. Ściegiennego 20, Poznań,
  4. Instytut Mikroekologii sp. z o.o. & Co. sp.k, ul. Sielska 10, Poznań,
  5. Laboratorium Diagnostyki COVID-19 w Instytucie Genetyki Człowieka PAN ul.  Strzeszyńska  32, Poznań,
  6. Zakład Diagnostyki Medycznej Sp. z o.o. ul. Dobra 38A, Poznań,
  7. Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu Medyczne Laboratorium Diagnostyczne: Zakład Mikrobiologii Lekarskiej ul. Rokietnicka 8, 60-806 Poznań,
  8. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, ul. Marcelińska 44, 60-354 Poznań,
  9. Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, ul. Długa 1/2, 61-848 Poznań,
  10. Laboratorium analityczne Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie ul. Św. Jana 9, 62-200 Gniezno,
  11. Wielkopolskie Centrum Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie, ul. Garbary 15, 61-866 Poznań.

Honorowany będzie także wynik badania wystawiony przez inne laboratorium umieszczone na oficjalnej liście Ministerstwa Zdrowia. Aktualny wykaz znajduje się pod adresem:

ZOZ w Wągrowcu nie wystawia skierowań do laboratorium w celu wykonania oznaczenia. Przy przyjęciu pacjenta do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego akceptowany jest wynik ujemny datowany do trzech dni wcześniej. Wprowadzone uregulowanie obowiązuje do czasu zniesienia stanu zagrożenia epidemicznego.