Uroczyste otwarcie budynku Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego

24 kwietnia 2015 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego z Pracownią Fizjoterapii. Na oficjalne otwarcie zaproszono m.in. Krzysztofa Paszyka, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Wojciecha Jankowiaka, Jerzego Kado, Radnego sejmiku województwa wielkopolskiego, profesora Wenancjusza Domagałę z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz profesora Aleksandra Barinowa–Wojewódzkiego z Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Na uroczystym otwarciu pojawili się też burmistrzowie, wójtowie miast i gmin Powiatu Wągrowieckiego, radni oraz mł. isp.  Magdalena Sławińska, komendant KPP w Wągrowcu oraz komendant Straży Pożarnej mł. bryg. Krzysztof Klupś.

W uroczystości udział wzięła także Maria Krupecka, Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, dyrektor szpitala im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu Lesław Lenartowicz, Jacek Lewandowski z Oddziału Chirurgii Szpitala w Puszczykowie oraz lekarz Marek Daniel.

Na początku wszyscy obecni wysłuchali dwóch wykładów profesora doktora habilitowanego nauk medycznych Aleksandra Barinowa oraz profesora dr. hab. n. med. Wenancjusza Domagały.

Po części oficjalnej wszyscy zaproszeni goście przeszli do nowego budynku ZOL-u gdzie nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi i poświecenie nowego obiektu przez ks. kanonika Piotra Kalinowskiego.

W nowej części ZOL-u znajdują się nowoczesne pomieszczenia rehabilitacyjne, pomieszczenia do fizjoterapii. Będą tu  także nowe sale dla chorych przechodzących rehabilitację. To miejsce, w którym pacjenci wracają do pełni sił po zabiegach, operacjach, miejsce, gdzie mają zapewnioną opiekę, ale i miejsce, gdzie rodziny mogą uczyć się opieki nad nimi w przyszłości w domu.