Ostatnie pożegnanie

Z żalem i głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Tomasza Bociańskiego, wybitnego lekarza chirurga, mentora i nauczyciela, ale nade wszystko – Dobrego Człowieka. Pan Doktor pracował w naszym Szpitalu od samego początku swojej drogi zawodowej. Tutaj dostrzeżony został jego talent do pracy zabiegowej, który Pan Doktor znakomicie rozwinął, uzyskując tytuły specjalisty chirurga ogólnego (1980) oraz anestezjologa (1983). Przez ponad 25 lat Pan Doktor pełnił funkcję lekarza Kierującego Oddziałem Chirurgicznym, a od roku 2020 był również Z-cą Dyrektora ZOZ w Wągrowcu ds. Medycznych.

Od początku swojej aktywności zawodowej Pan Doktor Tomasz Bociański rozwijał swoje kompetencje i doskonalił wszechstronnie umiejętności, które przekazywał. Wyszkolił liczne grono lekarzy chirurgów oraz pielęgniarek. Poszukiwał nowatorskich rozwiązań i nawet w najtrudniejszych przypadkach podejmował działania ratujące życie i zdrowie pacjentów.

Pan Doktor był osobą wyróżniającą się nie tylko ponadprzeciętną wiedzą lekarską i zawodowym profesjonalizmem, ale przede wszystkim cechami charakteru i postawą etyczną. Dla swoich pacjentów był zawsze życzliwy, empatyczny, tolerancyjny. Dobro pacjenta zawsze przedkładał ponad wszystko.

W osobie Pana Doktora tracimy oddanego lekarza i niezawodnego, zaangażowanego współpracownika. Będzie nam brakowało Jego obecności, pozytywnego myślenia, racjonalnego spojrzenia na  świat.

Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona 30 sierpnia br. o godz. 13.00 w Kościele p.w. św. Wojciecha w Wągrowcu, .

Żonie, Córce oraz Synom wraz z Rodzinami w imieniu własnym oraz pracowników Szpitala składam szczere wyrazy współczucia.

dr Przemysław Bury