Motto
Kadra
Onkologia

Program poradnictwa onkologicznego kontynuowany!

Już od 1. sierpnia 2015 roku mogą Państwo korzystać w naszym szpitalu z bezpłatnych porad specjalisty onkologa! Miło nam poinformować, że program bezpłatnego poradnictwa onkologicznego jest kontynuowany. Zachęcamy do udziału w działaniach profilaktycznych.
Motto

Dbamy o najwyższą jakość usług zdrowotnych

Po raz kolejny spełniliśmy wymagania procedur niezbędnych dla utrzymania certyfikatu ISO 9001:2009, który jest świadectwem stosowania ścisłych norm w zarządzaniu jakością.
Genetyka

Genetyka - przyszłość medycyny

Od października 2015 roku jesteśmy punktem partnerskim Centrum Genetyki Medycznej GENESIS. Badania genetyczne to przyszłość medycyny - narzędzie, które pozwala zrozumieć ciało człowieka.
Odwiedź stronę internetową CGM GENESIS

Oddział Wewnętrzny

Zakres schorzeń którymi zajmują się specjaliści chorób wewnętrznych (inaczej "interny") obejmuje niemal całą medycynę niezabiegową osób dorosłych. Oddział jest dostępny bezpłatnie dla pacjentów objętych ubezpieczeniem zdrowotnym w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia Na niniejszych stronach internetowych znajdziecie Państwo informacje dotyczące sposobu przyjęcia, wykonywanych zabiegów, regulaminu porządkowego oraz inne potrzebne informacje. Będziemy wdzięczni za sugestie dotyczące poszerzenia zagadnień na stronie internetowej.

O nas

52-łóżkowy oddział, w tym 7 stanowisk intensywnego nadzoru internistycznego. 6 lekarzy stałych, 3 współpracujących, 19 pielęgniarek etatowych oraz 9 dyżurnych, rehabilitanci, technik EKG oraz sekretarz medyczny to zespół odpowiedzialny za naszych Pacjentów. Szczegóły dotyczące zespołu opisane w zakładce "PERSONEL". Oddział Wewnętrzny posiada w swoich strukturach Pracownię Diagnostyki Nieinwazyjnej wykonującą badania EKG, EKG met. Holter'a, ABPM, Audiometrię, oraz testy wysiłkowe EKG na cykloergometrze. Posiadamy także własną Pracownię USG, w której wykonujemy podstawowe badania ultrasonograficzne oraz badania ECHO przezklatkowe. Oddział funkcjonuje na zasadach stałego, całodobowego dyżuru. Posiadamy aktualny certyfikat zgodności z normami ISO. Posiadamy pełną akredytację Ministra Zdrowia do kształcenia lekarzy w zakresie specjalizacji z chorób wewnętrznych W październiku 2015 dokonano modernizacji sal intensywnego nadzoru internistycznego, odnawiając pomieszczenia i doposażając w nowoczesny system nadzoru kardiologicznego. W tym samym czasie dokonano zakupu nowych rejestratorów cyfrowych do analizy EKG metodą Holter'a. Jesienią 2015 otrzymaliśmy sprzęt z programu ministerialnego "POLKARD", w tym nowe aparaty EKG, pulsoksymetry i nowoczesny rejestrator cyfrowy do dobowej oceny ciśnienia tętniczego (ABPM) W listopadzie i grudniu 2015 roku odnowiony został korytarz oddziału. Obecnie nie przewidujemy kolejnych prac remontowych w najbliższych miesiącach, gdyż jesteśmy na etapie opracowywania koncepcji rozbudowy całego szpitala, w tym także i naszego oddziału. W planach jest przebudowa istniejących pomieszczeń oraz dobudowanie nowego segmentu Oddziału Wewnętrznego o powierzchni ok 700 metrów kwadratowych. Pozwoli to na przebudowę sal chorych tworząc sale jedno i dwuosobowe, każda z własnym węzłem sanitarnym, przy zachowaniu obecnej liczby łóżek.

Aktualności

Informator multimedialny 22 grudnia 2015

W dniu 22 GRUDNIA 2015 otrzymaliśmy nowy sprzęt – tym razem do dyspozycji naszych Pacjentów i ich rodzin oddaliśmy nowy informator multimedialny. Jest to...

Nowy sprzęt 30 listopada 2015

        W dniu 30 listopada 2015 roku nasz oddział otrzymał, w ramach dotacji z Ministerstwa Zdrowia, w ramach narodowego programu wyrównywania dostępności do profilaktyki i...

Certyfikat ISO 6 listopada 2015

Dzisiaj, tj. 06 listopada 2015 roku nasz oddział, podobnie jak cały szpital, przeszedł kontrolę audytorską w ramach utrzymania standardów zgodności z ISO. Podobnie jak...

Inwestycje i modernizacje 6 października 2015

W dniu 6 października, czyli we wtorek, o godzinie 13:30 nastąpiło uroczyste zakończenie inwestycji modernizacyjnej na Oddziale Wewnętrznym. Przy współudziale władz powiatowych i szpitala...

V Powiatowe Dni Zdrowia 14 czerwca 2015

W dniach 6-14 czerwca 2015 roku obchodziliśmy piąte, jubileuszowe, powiatowe dni zdrowia, zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Wągrowcu. Impreza miała charakter otwarty dla wszystkich...

Zakres działań internistycznych

W zakresie podstawowym: endokrynologia, reumatologia i alergologia, neurologia, hematologia, nefrologia, choroby zakaźne, onkologia, geriatria, choroby metaboliczne, a przede wszystkim:

 • Stany nagłe internistyczne

  W ramach działalności oddziału mieści się leczenie zachowawcze ostrych zespołów wieńcowych, śpiączek metabolicznych, ostrej niewydolności wielonarządowej oraz resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

 • Choroby układu krążenia

  W tym zagadnienia z kardiologii i hypertensjologii, wstępna regulacja farmakoterapii nadciśnienia tętniczego, zaburzeń rytmu serca i przewodnictwa, leczenie dekompensacji niewydolności serca, zapalenia serca oraz wstępna kwalifikacja do leczenia metodami kardiologii inwazyjnej i kardiochirurgii.

 • Choroby układu oddechowego

  Hospitalizacje obejmujące chorych z zapaleniem płuc, zagrożonych niewydolnością oddechową, z zaostrzeniami astmy oskrzelowej i POChP.

 • Choroby układu pokarmowego

  We współpracy z Pracownią Endoskopową przy Oddziale Chirurgii wykonujemy diagnostykę stanów ostrych przewodu pokarmowego.