Przyszpitalna Szkoła Rodzenia w Wągrowcu

karmieniepiersia

Zapraszamy do Szkoły Rodzenia – tel. 693 008 893

Uprzejmie informujemy o rozpoczęciu zapisów do Szkoły Rodzenia działającej przy Oddziale Położniczo-Ginekologicznym ZOZ w Wągrowcu.

Oczekiwanie na narodziny dziecka to czas szczególny, pełen nadziei i troski oraz przygotowań na przyjęcie nowego członka rodziny. Wykorzystajmy ten czas wspólnie, aby móc jak najlepiej z pomocą specjalistów przygotować się do porodu, macierzyństwa oraz ojcostwa.

Udział w zajęciach naszej Szkoły rodzenia przynosi wymierne korzyści:

• daje większą wiedzę, a tym samym pewność siebie
  • zmniejsza lęk przed nieznanym, minimalizuje obawy
  • zapewnia świadomy udział w porodzie
  • łagodzi stres związany z porodem, a tym samym skraca czas trwania porodu
  • w trakcie porodu – dzięki dobrej współpracy z personelem sali porodowej zmniejsza się konieczność dodatkowych interwencji medycznych
  • po porodzie karmienie naturalne i powrót do pełnej sprawności przebiega znacznie łatwiej
  • nawiązują się pozytywne relacje z innymi uczestnikami Szkoły
  • umacnia się więź partnerów poprzez wspólne przeżywanie ciąży i porodu

Program zajęć w szkole rodzenia obejmuje m.in.:

1. Zapoznanie rodziców oczekujących przyjścia na świat ich dziecka z przebiegiem ciąży, porodu i połogu.
  2. Naukę oddychania torem przeponowym z uwzględnieniem przebiegu fali skurczowej oraz ćwiczenie umiejętności relaksu jako przygotowanie do pierwszego okresu porodu.
  3. Nauka parcia i ćwiczenia oddechowe w drugim okresie porodu.
  4. Uwrażliwienie rodziców na pogłębienie kontaktu z dzieckiem w okresie przednarodzeniowym.
  5. Praktyczne zapoznanie się z zasadami pielęgnacji noworodka oraz zasadami naturalnego karmienia.

Zajęcia prowadzi doświadczona położna, Pani Paulina Brylewska.

Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu (w środy), w godzinach popołudniowych, w budynku Zakładu Rehabilitacji (ul. Kościuszki 74).

Informacje oraz zapisy- tel. nr 693 008 893.

Korzystanie ze szkoły rodzenia jest płatne. Aktualnie obowiązuje cena 130 zł za 5 spotkań po 2 godz. (cena dotyczy udziału w zajęciach pary).

Płatności można dokonać w Kasie ZOZ-u (w godz. 8:00 – 14:30) lub przelewem na konto 82 1020 3903 0000 1802 0011 8091 PKO BP

Zgłaszając się do szkoły rodzenia należy:

• mieć zaświadczenie lekarza prowadzącego o braku przeciwwskazań do zajęć
  • posiadać wygodny strój do ćwiczeń (dres, obuwie)
  • zabrać ze sobą na pierwsze spotkanie ksero dowodu zapłaty za zajęcia w Szkole rodzenia

RAMOWY PLAN ZAJĘĆ SZKOŁY RODZENIA

1. Spotkanie organizacyjne. Dolegliwości w ciąży – jak sobie z nimi radzić. Badania w ciąży. Formalności „przed” i „po” porodzie.
  2. Zwiastuny zbliżającego się porodu. Kiedy jechać do szpitala, co zabrać, osoba towarzysząca. Izba przyjęć – postępowanie (wizyta na oddziale).
  3. Okresy porodu. Radzenie sobie z bólem porodowym – naturalnie (pozycje wertykalne, oddychanie) i farmakologiczne. Ćwiczenia parcia.
  4. Pielęgnacja noworodka, karmienie naturalne.
  5. Połóg i okres noworodkowy (kąpiel).

SERDECZNIE ZAPRASZAMY! ! !

noworodekstopy